حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

03432734714 peste1@gmail.com  

رویه بازگردانی محصولات

ما در پسته یک همواره تلاش خود را می کنیم تا پسته با کیفیتی را به مشتری ارائه دهیم و با توجه به اینکه این موضوع یعنی رضایت مشتری بزرگترین هدف ماست می توانیم سفارشات شما را در صورت عدم تطابق پسته با نمونه ارسالی دریافت کنیم.

 

البته با توجه به اینکه پسته ارسالی به مشتریان چندین با بررسی و ارزیابی می شود تا کنون در سال های فعالیت پسته یک با چنین مشکلی رو به رو نبودیم ولی در هر صورت چنانچه سفارش دریافتی شما با نمونه دریافتی مطابقت نداشت برای مرجوعی سفارش خود می توانید با تکمیل فرم بازگشت محصول در صفحه تماس با ما و یا تماس با واحد فروش درخواست بازگشت خود را ثبت نمایید.

 

بدیهی است چنانچه در خواست ثبت شده بررسی و صحت ادعای مشتری ثابت شود هزینه سفارش به مشتری بازگردانده می شود و پسته توسط پسته یک دریافت می شود. اما اگر ادعای مشتری توسط کارشناسان تایید نشود پسته به مشتری بازگشت داده می شود و هزینه ارسال مجدد نیز از مشتری دریافت می شود.

 

مشتری برای درخواست مرجوعی محصول با توجه به اینکه پسته یک محصول غذایی می باشد فقط ۲۴ ساعت می باشد و پس از ۲۴ ساعت از زمان تحویل کالا توسط مشتری امکان بازگشت محصول نمی باشد.

 

چنانچه تاخیری توسط هر یک از شرکت های ارسال کننده محصول برای مشتری اتفاق بیفتد شرکت مامور ارسال مسئول می باشد و پسته یک در قبال تاخیر باربری، ترمینال،‌تیپاکس و پست هیچ گونه مسئولیتی ندارد. (البته خوشبختانه در طی سال های فعالیت پسته یکه تا کنون چنین مشکلاتی نبوده است.)

چنانچه می خواهید محصول ارسالی شامل بیمه شود می توانید پس از ثبت محصول و تماس با واحد فروش پسته یک درخواست بیمه محصول را ثبت نمایید و پس از واریز مبلغ مربوط به بیمه می توانیم مرسوله را بیمه نماییم.